wcag
Przejdź do treści
wcag

Szpital promujący zdrowie

Szpital Chorób Płuc im. Św Józefa w Pilchowicach

Sieci Szpitali Promujących Zdrowie

Polską sieć Szpitali Promujących Zdrowie tworzą szpitale, w których promocja zdrowia jest ściśle związana ze wszystkimi działaniami realizowanymi przez te szpitale dla poprawy i ochrony zdrowia osób objętych opieką zdrowotną. Głównym zadaniem szpitali członkowskich sieci jest leczenie i to na możliwie najwyższym i przyjaznym dla ich podopiecznych poziomie.

Szpital Chorób Płuc im. Św Józefa w Pilchowicach od 17.01.2003 roku naeży do Krajowej Sieci Szpitali Promujących Zdrowie.

W Szpitalu działa Zespół ds Promocji Zdrowia. Od 1999r. prowadzi działalność antynikotynową. Realizuje działania zdrowotne pod nazwą „Rzuć Palenie” wśród pacjentów szpitala oraz dla lokalnej społeczności. Organizuje akcje z okazji „Światowego Dnia bez Tytoniu” przypadającego co roku na 31 maja oraz w przedostatni czwartek listopada.

Na akcjach tych bezpłatnie prowadzona jest edukacja prozdrowotna, porady specjalistów chorób płuc, wykonywane są także bezpłatne badania (ciśnienia tętniczego, wydolności oddechowej-spirometrii, zawartość dwutlenku węgla w powietrzu wydychanym z płuc).