Oferta pracy na stanowisko księgowy.

Szpital Chorób Płuc im. Św. Józefa w Pilchowicach zatrudni pracownika na stanowisku: KSIĘGOWY.

Zakres obowiązków na stanowisku księgowy:

1. przyjmowanie, obieg i kontrola dokumentów w sposób zapewniający właściwy przebieg i ewidencję operacji gospodarczych oraz ich sprawdzenie pod względem rachunkowym i formalnym ;
  2. prowadzenie ksiąg w zakresie zakupu materiałów, towarów i usług oraz sprzedaży towarów, materiałów i usług polegające m.in. na dekretacji dokumentów finansowo-księgowych oraz ich wprowadzaniu do systemu komputerowego FK, uzgadnianiu comiesięcznych stanów magazynowych, itp;
  3. bieżąca analiza, aktualizacja i uzgadnianie rozrachunków z dostawcami i odbiorcami, rozrachunków publicznoprawnych i pozostałych funduszy obowiązujących i rozliczanych u Zleceniodawcy;
  4. prowadzenie księgowości płacowej;
  5. prowadzenie sprawozdawczości z zastosowaniem racjonalnej organizacji pracy i techniki przetwarzania danych;
  6. należyte przekazywanie i zabezpieczanie dokumentów księgowych, ksiąg rachunkowych i ich archiwizacji (miesięcznej, rocznej);
  7. prowadzenie korespondencji finansowo-księgowej;
  8. współpraca z komórkami organizacyjnymi Szpitala w zakresie finansowo-księgowym;
  9. uczestnictwo w prowadzeniu rachunku kosztów Szpitala;
  10. uczestnictwo w sporządzaniu sprawozdawczości dla organów zewnętrznych;
  11. uczestnictwo w sporządzaniu sprawozdań finansowych;
  12. bieżące śledzenie aktualnych przepisów i zarządzeń dotyczących zakresu czynności.

Adres i nr telefonu kontaktowego:

glownyksiegowy@szpital-pilchowice.pl ; (32) 331 99 05