Deklaracja dostępności
Szpital Chorób Płuc im.Św. Józefa w Pilchowicach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony http://www.szpital-pilchowice.pl.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządzono na podstawie oceny podmiotu zewnętrznego przeprowadzonej przez Abitom Tomasz Nidziński, 44-102 Gliwice, ul. Floriańska 27.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Marcina Błażkiewicza - e-mail mblazkiewicz@szpital-pilchowice.pl lub telefonicznie 532 628 531.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Joanna Niestrój-Ostrowska - Dyrektor Szpitala Chorób Płuc im.Św.Józefa w Pilchowicach,
- Adres: ul. Dworcowa 31,
- e-mail: szpital@szpital-pilchowice.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Szpital Chorób Płuc im.Św.Józefa w Pilchowicach
Szpital usytuowany jest w zabytkowym budynku i podlega opiece Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Katowicach. Dla pacjentów i osób towarzyszących dostępne jest jedno wejście od ulicy Dworcowej- wejście lub wjazd poprzez bramę ze szlabanem. Przed bramą po prawej stronie znajduje się tablica informacyjna z planem topograficznym Szpitala, a poniżej tablica tyflograficzna w języku Braille'a z planem dojazdu do Izby Przyjęć oraz miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Następnie ciąg pieszo-jezdny wybrukowany z kostki brukowej bez krawężników. Drzwi wejściowe do budynku otwierane są automatycznie za pomocą czujników ruchu oraz oznaczone poziomymi pasami w kolorze żółtym. Rejestracja znajduje się przy wejściu głównym. Blat przy okienku Izby Przyjęć jest dostosowany dla osób poruszających się na wózku i posiada specjalne obniżenie wysokości blatu. Na izbie przyjęć znajduje się jedna z 6 pętli indukcyjnych, wzmacniająca siłę przekazu głosowego dla osób słabo słyszących. Na terenie obiektu szpitalnego są 3 miejsca parkingowe dla pacjentów. Są oznaczone kolorem niebieskim oraz znakami informacyjnymi poziomymi i pionowymi informującymi o przeznaczeniu tych miejsc dla osób z niepełnosprawnością. Miejsca przeznaczone są dla osób niepełnosprawnych korzystających ze świadczeń w Izbie przyjęć lub poradniach specjalistycznych. Osoby hospitalizowane mają możliwość pozostawienia samochodu na parkingu oddalonym od wejścia o 100 m, a trasa przejścia jest wolna od przeszkód architektonicznych oraz oznakowana. Przed drzwiami głównymi jest wolny od przeszkód architektonicznych plac manewrowy, gdzie istnieje możliwość swobodnego asystowania przy wysiadaniu z samochodu pacjenta z niepełnosprawnością ruchową. Izba przyjęć dysponuje do tego celu wózkami inwalidzkimi, chodzikami i balkonikami, a personel służy pomocą w razie potrzeby.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
- Jak wnioskować o tłumacza polskiego języka migowego: https://szpital-pilchowice.pl/informacje/strefa-pacjenta/tlumacz-jezyka-migowego
- Aktualny raport z zapewnienia dostępności: https://scppilchowice-bip.slaskie.pl/wiadomosci-ogolne/deklaracja-dostepnosci.html
- Dostępność pomieszczeń, korytarzy, schodów, wind i toalet. Dla osób niepełnosprawnych dostępne są wszystkie korytarze i pomieszczenia na każdym z pięter Szpitala. Na każdym piętrze przy windzie znajdują się tablice tyflograficzne w języku Braille'a ułatwiające orientację przestrzenną na danej kondygnacji, również osobom niewidomym. Nad klamkami drzwi do pomieszczeń Szpitala znajdują się żółte tabliczki z numerami pokoju oraz opisem pomieszczenia w języku Braille'a. Korytarze są przestronne i umożliwiają swobodne poruszanie się osób z niepełnosprawnością, nie posiadają progów. Na drzwiach przeciwpożarowych oddziałów zamontowano wideodomofony - za pomocą przycisku osoba niepełnosprawna wzywa pomoc w otwarciu ciężkich drzwi. W gabinetach badań i gabinetach zabiegowych oddziałów zamontowano pętle indukcyjne. Na wszystkich korytarzach i na centralnej klatce schodowej są zamontowane ergonomiczne poręcze. W środkowej, centralnej klatce schodowej wykonano wyróżnienia początku i końca wszystkich biegów schodowych, a na klatkach schodowych na piętrach i półpiętrach zamontowane zostały pola uwagi. W budynku dla pacjentów i osób towarzyszących jest jedna winda przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, w której zastosowano system głosowej informacji. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze w części korytarza prowadzącego do pracowni RTG. Na korytarzu głównym na parterze znajduje się Infokiosk. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Ponadto Szpital dysponuje następującymi udogodnieniami i usprawnieniami: wózki inwalidzkie o zwiększonej nośności, chodziki, balkoniki, wózek do transportu chorych w pozycji leżącej z barierkami zabezpieczającymi oraz elektryczną regulacją wysokości, poszerzona szerokość drzwi na salach chorych i w łazienkach oddziału rehabilitacji oddechowej, nowe bezpieczne i ergonomiczne łazienki i toalety na oddziale rehabilitacji wyposażone w pochwyty, kafle antypoślizgowe, systemy przyzywowe, krzesła kąpielowe o zwiększonej nośności, krzesła prysznicowe. Łóżka szpitalne o zwiększonej nośności z regulacją elektryczną położenia, panele przyłóżkowe z instalacją przyzywową, szafki przyłóżkowe z regulowanym podajnikiem na posiłki, fotele do badań i kozetki o podwyższonej nośności, krzesła bariatryczne, pionizator, podnośnik podłogowy.
Szpital nie ustaje w działaniach zwiększania dostępności budynku Szpitala jak i świadczeń w nim udzielanych na rzecz osób ze szczególnymi potrzebami. - Deklaracja dostępności została przygotowana w Generatorze Deklaracji Dostępności.